© 2024 Cestování.cz

Léto v Tsilivi

Letovisko Tsilivi se nachází jen 5 km od hlavního města Zakynthos (italsky Zante nebo také Zacinto). Kvůli shodným názvům města a ostrova se městu také někdy říká Chora, tj. Město. Díky častému autobusovému spojení je možné si do něj udělat výlet a vydat se např. za památkami či nakupováním.

Obecní jednotka Zakynthos leží na nejvýchodnější části ostrova Zakynthos, který se řadí mezi Jónské ostrovy. Rozloha obce činí 45 788 km2 a v roce 2001 v ní žilo 39 000 obyvatel. Je rozdělena na následující části: Zakynthos (11 200 obyvatel), Ampelokipoi (1425 obyvatel), Argasi (790 obyvatel), Vasilikos (790 obyvatel), Gaitani (1400 obyvatel) a Bochali (890 obyvatel). Obecní jednotka zahrnuje také ostrovy Strofades, které leží asi 50 km jižně od ostrova Zakynthos.

Krajina v okolí města je pestrá – na jihovýchodě se nacházejí úrodné pláně, zatímco na západě je možné vidět hornatý terén se strmými útesy podél pobřeží. Mírné, středomořské klima a dostatek zimních srážek umožnil vytvoření bujné vegetace. Hlavními zdejšími produkty jsou olivový olej, hroznové víno, citrusové plody a rybíz.